תביעות כספיות בתחום המסחרי והאזרחי

תביעות כספיות בתחום המסחרי והאזרחי

תביעות כספיות הנו מושג המהווה למעשה שם כולל למרבית התביעות המוגשות לבתי המשפט השונים בתחום המשפט האזרחי/מסחרי. שכן הפיצוי המבוקש הנו תמיד פיצוי שניתן לכימות בכסף. תביעות כספיות אם כך הן מסוג התביעות השכיח ביותר המוגש לבתי המשפט. 


מאמר שפורסם ע"י משרדנו בנושא תביעות כספיות - התביעות הנפוצות ביותר

לאזרח במדינת ישראל (בניגוד לחברה שעבורה אפשרות זו אינה אופציה) קיימת האפשרות והזכות להגיש בעצמו תביעות כספיות לבתי המשפט לתביעות קטנות ברחבי הארץ וזאת עד למקסימום הפיצוי המתאפשר על פי חוק, מבלי להיזקק לשירותים משפטיים ממשרד עורכי דין, הגם שבפרקטיקה המוכרת נוהגים אזרחים שמעוניינים למקסם את אחוזי הצלחתם בתביעה שכזו לערוך את כתבי בית הדין באמצעות משרדי עורכי דין. 

הגשת תביעות כספיות שכיחה במיוחד בתחום המשפט המסחרי. מוכרות תביעות המוגשות מכח חוק החוזים וחוק החוזים (תרופות), תביעות לפיצוי בגין הפרת הסכם, לפיצוי בגין אי תשלום חובות על בסיס התקשרות חוזית, לפיצוי בגין ליקויי בניה, לפיצוי בגין רשלנות מקצועית ועוד ועוד. 

ניתן להגיש תביעות כספיות בסדרי דין שונים: 

תביעה בסדר דין רגיל - סוג התביעה השכיח ביותר המחייב הגשת כתב הגנה בתום 30 יום מהמצאת כתב התביעה.
תביעה בסדר דין מקוצר - תביעה שהגשתה מתאפשרת במקרים מסוימים הקבועים בתקנות והמחייבת את הנתבע לקבל תחילה רשות מאת בית המשפט להתגונן, שאם לא כן יהיה התובע זכאי לקבלת פסק דין בהעדר הגנה.
תביעה בסדר דין מהיר - תביעה בסכום קצוב שאינה עולה על סך של 50,000 ש"ח. בתביעה מסוג זה סדרי הדין מעט שונים ומטרתם לייעל ולקצר את הזמן הנחוץ לצורך בירור התביעה מתחילתה ועד סופה.


התביעות הכספיות מוגשות לבתי משפט השלום ברחבי הארץ בהתאם לסמכות המקומית המוכרעת על פי התנאים הקבועים בתקנות, אלא אם כן סכום התביעה עולה על הסכום הקבוע בחוק בתי המשפט, שאז תוגש התביעה לבתי המשפט המחוזיים. 

המפתח העיקרי להצלחת התביעה טמון בדרך כלל בעבודת ההכנה שקדמה להגשתה ואשר כללה את עריכתה בצורה מדוקדקת. תביעה שאינה ערוכה בצורה נכונה, אינה כוללת בחובה את כלל הטענות הרלבנטיות ואת הסעדים הנדרשים, לא תיצלח ודינה להיכשל, ויתכן שאף בשלבים מוקדמים לאחר הגשתה. 

ביטחון ושקט 
למשרד עורכי דין רונן גריסרו ניסיון רב שנרכש ונבנה לאורך שנים המאפשר ללקוחותינו להינות משירות יעיל, אמין, יסודי ומקצועי במטרה למקסם ככל שניתן את אחוזי הצלחת התביעות. בפגישות המקדימות ידאג צוות המשרד לקבל מהלקוח את מירב הפרטים והנתונים, בלווי מסמכים ושאר ראיות נחוצות על מנת לאפשר קבלת הערכה/צפי לסיכויי הצלחת התביעה כבר בתחילת הדרך. משרד עורכי דין רונן גריסרו מבטיח ללקוחותינו שירות יסודי וקבלת עדכון אודות התביעה סביב השעון, ייעוץ משפטי ולווי לאורך כל שלבי התביעה, במטרה להעניק ללקוח ביטחון ושלווה הנחוצים לצורך השלמת המשימה על הצד הטוב ביותר. 
יש לציין כי משרד עו"ד רונן גריסרו מטפל גם בעניינים הבאים: תביעות בנקים לרבות ביטול הגבלת חשבון וביטול משכנתאות, ליקויי בנייה, הוצאה לפועל וגבייה, לווי ועריכת הסכמים, מקרקעין, רשלנות רפואית וניתוחים פלסטיים, תאונות דרכים, תביעות נזיקין, לשון הרע, ייעוץ לתאגידים, צוואות וירושות,פירוקים ופשיטות רגל, ועוד.


הנכם מוזמנים לקבוע פגישה במשרדנו, הממוקם במגדל ב.ס.ר 3 רח' כנרת 5 בני ברק, לקבלת ייעוץ משפטי מקיף ומקצועי ללא כל התחייבות על ידי מומחה בתחום ותוך שמירה על סודיות מלאה וצנעת הפרט.

צור קשר

נשמח תמיד לעמוד לצידכם

לייעוץ טלפוני ראשוני או לתיאום מועד לפגישת התרשמות במשרדנו השאירו פרטים