הוצאה לפועל וגבייה

הוצאה לפועל וגבייה


באמצעות מערכת ההוצאה לפועל ניתן לגבות חובות הנובעים מפסק דין או משטרות דוגמת שטר חוב או שיק, ואף ניתן לממש משכונות ומשכנתאות לצורך מכירה והחזר חובות מובטחים. כאשר מדובר בהוצאה לפועל של שטר/שיק, חשוב לדעת כי שטר/שיק שחולל נהנה ממעמד של "פסק דין על תנאי" ועל כן ניתן להגישו ישירות לביצוע במסגרת מערכת ההוצאה לפועל. השטר/השיק מקבל מעמד של פסק דין בחלוף מנין הימים השמור לחייב לצורך הגשת התנגדות לביצוע לאחר שהוגש לגביה בהוצאה לפועל, או כאשר ההתנגדות שהוגשה נדחתה. 


משרדים רבים מעניקים ללקוחותיהם שירות הכולל ייצוג בבית המשפט עד לקבלת פסק דין מחייב לטובתם, אולם זהו השלב הראשון בלבד שכן ברוב המקרים על מנת לזכות בחיובים הכספיים שנפסקו לטובתם זקוקים הלקוחות לשירותי "השלב השני" היינו לשירותי גביה נוספים באמצעות מערכת ההוצאה לפועל, שירותים שמשום מה מרבית המשרדים נמנעים מלספק ללקוחות מסיבות שונות שבדרך כלל נובעות מחוסר מקצועיות ו/או חוסר בקיאות ברזי תורת הגביה באמצעות מערכת ההוצאה לפועל. 

משרד עורכי דין רונן גריסרו צבר ניסיון רב ומקצועיות בתחום הפעלת מערכת הגביה בהוצאה לפועל ומסוגל איפה להעניק ללקוחותינו את שלב "השירות השני" בנוסף לשלב הראשון, ועל כן נהנים לקוחותינו מקבלת שירות רציף ומלא מהגשת תביעה כספית ועד לקבלת הכסף. כמו כן, למשרד עורכי דין רונן גריסרו ניסיון רב בגביית שיקים/שטרות ובמימוש משכנתאות ומשכונות. עורכי הדין במשרד בקיאים ושולטים בכל רזי הגביה מחייבים, לרבות מ"חייבים מקצועיים", והמשרד עובד בשיתוף פעולה עם קבלני הוצאה לפועל מורשים ומיומנים העושים מלאכתם נאמנה, ומביאים תוצאות. 

עו"ד רונן גריסרו מכהן כחבר בועדת בנקאות של לשכת עורכי הדין וכן בועדת הוצאה לפועל של מחוז תל אביב. 

יש לציין כי פעולת הגבייה באמצעות מערכת ההוצאה לפועל כמו, צריכה לעלות בקנה אחד עם תכליותיו של חוק ההוצאה לפועל, שמחד נועד לסייע לזוכה לגבות את חובו במהירות וביעילות, ומאידך נועד להגן על חייבים שלאור מצבם הכלכלי אינם מסוגלים לעמוד בתשלום החוב, שכן החוק אמור למנוע מצב שבו עקב הפעלת מערכת הגבייה על ידי הזוכה יהפוך החייב לחסר יכולת ולנטל על החברה. זהו היבט סוציאלי שמטרתו להתחשב בחייב ולמנוע ירידה לחייו בצורה שתהפוך אותו כאמור לנטל על החברה. תכלית זו אף מעוגנת בחוק יסוד: "כבוד האדם וחירותו" 

מכאן שהפעלת מערכת הגבייה באמצעות ההוצאה לפועל צריכה להתבצע תוך איזון מתמיד בין אינטרס הזוכה לגבות את חובו במהירות וביעילות לבין אינטרס החייב לשלם את החוב אולם לא במחיר של ירידה בלתי מתחשבת לחייו ותוך הגנה על מינימום הקיום האנושי. 

יש להביא בחשבון כי הפעלת המערכת לגביית שטרות/שיקים עשויה לגרור בעקבותיה התדיינות משפטית ארוכה בתחום דיני השטרות, הנובעת מהגשת התנגדות לביצוע שטר/שיק. משרד עורכי דין רונן גריסרו צבר ניסיון רב בייצוג משפטי בתחום דיני השטרות הנובע מהגשת התנגדויות, משני צידי המתרס ואמון על מתן שירות יעיל ומקצועי לזוכה וגם לחייב עד לקבלת התוצאה הרצויה, לפי הענין. 

יש לציין כי משרד עו"ד רונן גריסרו מטפל גם בעניינים הבאים: תביעות בנקים, תביעות כספיות, ליטיגציה, פשיטות רגל וכינוס נכסים, לווי ועריכת הסכמים, מקרקעין,רשלנות רפואית,תאונות דרכים, תביעות נזיקין, לשון הרע, ייעוץ לתאגידים, צוואה וירושות, פירוקים ופשיטות רגל, ועוד. 

הנכם מוזמנים לקבוע פגישה במשרדנו, הממוקם במגדל ב.ס.ר 3 רח' כנרת 5 בני ברק, לקבלת ייעוץ משפטי מקיף ומקצועי ללא כל התחייבות על ידי מומחה בתחום ותוך שמירה על סודיות מלאה וצנעת הפרט. 

צור קשר

נשמח תמיד לעמוד לצידכם

לייעוץ טלפוני ראשוני או לתיאום מועד לפגישת התרשמות במשרדנו השאירו פרטים